Wymiana bezpiecznika

W każdym domu znajduje się licznik energii elektrycznej. Takie urządzenia muszą być odpowiednio zabezpieczone w szczególności np. przed włamywaczami. Niektórzy również próbują manipulować licznikami prądu w celu zmniejszenia wysokości. rachunków. Ogromne znaczenie mają również zabezpieczenia przed różnego rodzajami skokami napięcia, zwarciami i wreszcie przeciążeniami. Do podstawowych elementów zabezpieczających należą właśnie bezpieczniki przedlicznikowe, nazywane inaczej nadprądowymi lub zwarciowymi. Pogotowie energetyczne we Wrocławiu zawsze montuje je przed układem pomiarowo-rozliczeniowym. Takie rozwiązania sprawa, iż zabezpieczenia przedlicznikowe stają się niedostępne dla samego właściciela licznika. Za plombowanie rozwiązań odpowiadają pracownicy danego dostawcy energii, a by uniknąć w praktyce wymiany bezpiecznków przedlicznikowych.

Plomba na liczniku

Plomba na liczniku mówi nam, kto jest właścicielem urządzenia i jednocześnie dostawcą energii. By, dokonać odpowiednich zmiana, będą wymagane świadectwa kwalifikacyjne. Likwidacja plomb lub ich naruszenia na urządzeniach bez ich zgody, wiązać się może z dużymi karami finansowymi. W przypadku, gdy właścicielem licznika będzie wspólnota mieszkaniowa, do wymagane będą np. popularne uprawnienia SEP, a wymiany musi bezwzględnie dokonać osoba, która ma upoważnienie ze strony wspólnoty mieszkaniowej.

Bezpiecznik przedlicznikowy

Jako podstawowe zabezpieczenie przedlicznikowe stosowane są bezpieczniki lub wyłączniki instalacyjne o oznaczeniu B lub C. Wybór zabezpieczenia leży przede wszystkim w gestii ilości przepływu prądu elektrycznego. Instalacje typu B najczęściej można spotkać w mieszkaniach, natomiast typu C stosowane są przy instalacjach rozdzielczych. Wartość mocy przyłączeniowej ustalana jest natomiast przez właściciela budynku mieszkalnego, który musi wziąć pod uwagę ilość elektrycznych urządzeń.

Wymiana bezpieczników przedlicznikowych

            W przypadku awarii związanej z licznikiem energii elektrycznej należy wezwać elektryka z odpowiednimi certyfikacjami. Wymiana bezpiecznika na własną rękę często jest niemożliwa, dlatego Klienci z okolic Wrocławia mają do wyboru lokalne firmy elektryczne. Do uszkodzenia bezpiecznika może dojść w nieoczekiwanym momencie, gdyż taka już jest natura elektryczności. Wobec czego sami dostawcy energii współpracują z wyznaczonymi do tego firmami, które błyskawicznie usuwają wszelkie awarie.

            Może się okazać, iż będzie potrzebna wymiana skrzynki z bezpiecznikami. Do takich awarii dochodzi zazwyczaj w przypadku podłączenia zbyt wielu urządzeń elektrycznych. W szczególności starsze instalacje elektryczne nie były przystosowane do obciążeń, których dokonują nowoczesne urządzenia. Może się okazać, iż będzie potrzebne zwiększenie mocy przyłącza, co wymagać będzie uzgodnienia z dystrybutorem energii.

Pogotowie elektryczne 24h - Wrocław

Już od wielu lat zajmujemy się awariami związanymi z instalacjami elektrycznymi nie tylko w mieszkaniach, ale również w obiektach przemysłowych. Realizujemy różnorodne zlecenia, co daje Klientom pewność naszych kompetencji. Współpracujemy z wszystkimi dostarczycielami energii, a w szczególności z Tauronem. Oznacza to, iż wszystkie działania konsultujemy dystrybutorami energii elektrycznej, dzięki temu Klienci mają pewność, iż nie zostaną obciążeniami karami finansowymi. Pamiętaj, że na wielu rzeczach możesz oszczędzić, ale nie na awarii instalacji elektrycznej w Twoim domu, mieszkaniu.

31/08/2022

Zobacz również