Naprawa tablicy elektrycznej

informacja o usłudze

Gdy światła mrugają a telewizor się włącza i wyłącza a z tablicy elektrycznej dobiega dziwny dźwięk, oznacza to, że bezpieczniki lub kable zasilające palą się. Często przy towarzyszącym strzelaniu z tablicy elektrycznej czuć zapach palącego się plastiku.
Naprawa tablicy elektrycznej.
Na początek należy wyłączyć bezpieczniki aby uniknąć spalenia sprzętu komputerowego lub elektronicznego, który jest bardzo czuły na zmiany napięcia w gniazdkach elektrycznych. Kolejnym krokiem jest wezwanie wykwalifikowanego elektryka, który zlokalizuje usterkę i ją usunie. Przyczyną awarii tablic bezpiecznikowych jest brak bieżących konserwacji, która polega na dokręceniu luźnych styków i wymianie poszczególnych podzespołów elektronicznych. Aby uniknąć awarii konserwacji tablic bezpiecznikowych należy wykonywać raz na 5 lat. Często się zdarza że takie konserwacje nie są wykonywanie od samego początku powstania instalacji elektrycznej w mieszkaniu czy firmie. Jako elektryk wykonujemy przeglądy i konserwacje tablic elektrycznych. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na ocenienie stanu tablicy elektrycznej po jej uszkodzeniu przez brak konserwacji. Czasem wystarczy niektóre podzespoły wymienić aby można nadal użytkować z tablicy elektrycznej. A czasem trzeba wykonać tylko konserwacji takiej tablicy aby mogła ona służyć na wiele lat. Częstymi zleceniami na naprawę tablic elektrycznych jest przegląd tablicy po zlaniu przez sąsiada. Zabezpieczenia typu ES nie nadają się do naprawy tylko do wymiany ze względu na ich brak możliwości naprawy. Zabezpieczenia te są jednorazowe.
Brak zera.
Częstymi awariami tablic elektrycznych jest upalone zero. Zero – to powrót fazy do sieci obecnie nazywany przewodem neutralnym , kolor przewodu neutralnego to jasny niebieski. Zapalenie się przewodu neutralnego w tablicy elektrycznej spowodowane jest zbyt słabym dokręcenie stylu. Na listwie zaciskowej. Co objawia się zapachem palące się plastiku i konsekwencji może doprowadzić do zapalenia się instalacji elektrycznej. Innym objawem braku zera w instalacji elektrycznej jednofazowej jest pojawienie się napięcia 400v w gniazdku jednofazowym. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy gdy na instalacji 3 fazowej przewód neutralny zostaje uszkodzony i nie mam ciągłości zera. Pojawienie się napięcia międzyfazowego powoduje spalenie urządzeń elektrycznych zasilanych jedna faza. Usterkę zasilania zera należy zlokalizować i naprawić. Naprawa tablicy elektrycznej z uszkodzonym zerem jest bardzo pracochłonna i wymaga doświadczenia. Ponieważ nieumiejętne dokonanie naprawy możne spowodować większe uszkodzenia urządzeń elektrycznych.

Czas wykonania usługi 

Od 30 minut do 3 godzin

Kompleksowa usługa

Ocena stanu tablicy elektrycznej oraz kompleksowa naprawa.

Najwyższa jakość

Zapewniamy najwyższą jakość usług w ekspresowym czasie.