Wymiana skrzynki bezpiecznków

Wymiana skrzynki bezpieczników związana jest najczęściej z jej złym stanem technicznym lub remontem instalacji elektrycznej w mieszkaniu, domu. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, czy jesteśmy w stanie takie prace wykonać samodzielnie, czy warto skorzystać z lokalnego eksperta np. Elektryk Wrocław. Najlepszym przykładem we wszystkich miastach nie tylko we Wrocławiu, jest klasyczny przypadek wymiany tablicy licznikowej w blokach z wielkiej płyty. Jeszcze przed wymianą należy odpowiednio oznaczyć przewody, gdyż może potem dojść do ich zamiany, a to skutkować może bardzo niemiłą awarią w samym mieszkaniu.

Wymiana skrzynki bezpieczników - uważaj na awarie

Zamiana przewodów L1 i PEN może doprowadzić do sytuacji, iż obudowa pralki będzie pod napięciem, a to grozi porażeniem prądem. Dlatego, przed podjęciem prac zastanów się, czy dysponujesz odpowiednimi kwalifikacjami, wiedzą. W innym przypadku wymianę tablicy bezpiecznikowej warto zlecić elektrykowi, który zrobi to zgodnie ze sztuką, a roboty zostaną odebrane przez firmę dostarczającą prąd. Nie jest to najtrudniejsza procedura, jeśli chodzi o pracę elektryka, jednakże brak odpowiedniej staranności może doprowadzić do tragedii. W przypadku wymiany skrzynki bezpieczników, jeśli wciąż mamy starą instalację aluminiową, również warto się mocno zastanowić nad tym, czy nie wymienić jej na miedzianą. Kable aluminiowe są o wiele gorszej jakości, jak również często są przyczyną pożarów w blokach, domach. Po instalacji skrzynki nie pozostaje nic innego, jak podłączyć bezpieczniki nadprądowe, wyłącznik różnicowoprądowy, ograniczniki przepięć. To wszystko zapewni Ci bezpieczeństwo, jak również trwałość instalacji elektrycznej na wiele lat.

Narzędzia potrzebne do wymiany tablicy bezpiecznikowej

  • Gumowe rękawice ochronne.
  • Płaski śrubokręt.
  • Szczypce i obcinak z izolowaną rękojeścią do cięcia kabli.
  • Taśma elektryczna do zakrywania przewodów pod napięciem.
  • Obcinak do rur do modyfikacji kanałów elektrycznych.
  • Wymienny panel wyłączników o wymiarach podobnych do nowej skrzynki bezpiecznikowej.
  • Nowe wyłączniki dla obwodu głównego i każdego podobwodu.

Oczywiście możliwe, że oprócz wskazanych, będziesz potrzebował czegoś jeszcze. Jednakże wskazane powyżej, to absolutne minimum.

07/04/2022

Zobacz również