Wymiana i naprawa oświetlenia

informacja o usłudze

Naprawiam taśmy led pod szafkami i w suficie. Wymieniam zasilacze led i sterowniki rgb z pilotem. Naprawiam listwy led, oświetlenie oczkowe w szafkach czy przedpokoju. Wymieniam przyciski sterujące, wyłącznik oświetlenia.
Naprawa oświetlenie led.
Oświetlenie led jest najtańszym i najlepszym oświetleniem w eksploatacji. Szybkie w montażu i duży wybór kolorów i odcieni bieli.
Takie oświetlenie ma same plusy. Duża gama barwa światła od ciepłego po bardzo ziemne (białe). A nawet nowe ledy oferują oświetlenie rgb czyli podstawowe kolory takie jak, czerwony, zielony, niebieski, biały. W połączeniu z pilotem zdalnego sterowania można zmieniać kolory łącząc podstawowe barwy.
Naprawa i wymiana oświetlenia
 • Wymieniany lampy oświetlenia ulicznego.
 • Wymieniamy oprawy na słupach czy elewacji.
 • Modernizuję stare lampy na oświetlenie ledowe na elewacji lub lampach wolno stojących.
 • Naprawiamy lampy sodowe , metalohalogenkowe oraz lampy led.
 • Wymieniamy żarówki i zasilacze.
 • Mamy dostęp do odpowiednich materiałów co pozwala skrócić czas naprawy.
 • Wymieniamy stare świetlówki na belki ledowe. Bez wymiany oprawy na nowe.
 • Przerabiamy stare lampy na nowe świetlówki ledowe.
 • Wymieniamy stare oprawy na plafony ledowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Na klatkach schodowych, ciągach komunikacyjnych, toaletach i wszędzie tam gdzie jest potrzeba obniżyć koszta za energie elektryczną. Nowe plafony nie wymagają żadnych dodatkowych wyłącznika bo są bezobsługowe. Takie lampy same się załączają gdy widzą ruch i po ustawionym czasie same się wyłączają. Istnieje też możliwość montażu plafonów led bez demontażu wyłączników oświetlenia, wyłączniki wystarczy zmostkować tak aby lampa działa samodzielnie.
 • Do naszych prac należy także naprawa sterowania oświetlenia za pomocą automatu zmierzchu lub sterowania za pomocą zegara.
 • Wymieniamy uszkodzone styczniki i wyłączniki.
 • Czujniki ruchu i montujemy nowe czujniki.
 • Oferujemy usługi na wysokości z podnośnika koszowego do 23m.
 • Lampy wymieniamy w parkach, halach, wspólnotach mieszkaniowych , szkołach.
 • Lokalizujemy zwarcia na przewodach zasilających lampy. I dokonujemy napraw tych uszkodzeń kabli.
   
Dlaczego żarówki led migają po zgaszeniu światła?
Oświetlenie led jest bardzo czułe i przy minimalnym napięciu żarówki led świeca a czasem nawet mrugają.
Można zapytać a skąd to napięcie? Jak wyłącznik oświetlenia jest wyłączony. Ale w samym przełączniku oświetlenia jest mała dioda led która świeci przez cały czas gdy główne oświetlenie sufitowe jest wyłączone. Podświetlany wyłącznik jest widoczny gdy dokłada jest ciemno a przycisku świeci światełko neo nówka wskazujące nam gdzie potrzebujemy zapalić światło. Te małe światełko daje nam tak małe napięcie że żarówka led zaczyna się żarzyć ale nie świeci całą mocą. Aby wyeliminować te delikatne światło najprościej jest wpiąć w obwód elektryczny mały kondensator - eliminator rozbłysków oświetlenia elektor oszczędnego. Taki kondensator pasuje do każdej instalacji i jest na tyle mały, że zmieści się w kostce łączącej lampę z przewodami zasilającymi. Lub można go zamontować w puszce z przełącznikiem. Koszt takiego kondensatora to koszt w przedziale 8 zł a 15 zł. W zależności gdzie go kupujemy. Najtaniej wyjdzie w hurtowni z wyposażeniem elektrycznym. Koszt samego elementu jest tani oraz prosty w montażu. Ale nie polecam samodzielnie montować tego kondensatora bo można zostać porażony prądem elektrycznym. Niech wykwalifikowany elektryk z uprawnieniami elektrycznymi wykona tą drobną usługę.
Naprawa instalacji oświetlenia.
Naprawiam instalacje oświetlenia, przedłużam ułamane kable wystające z sufitu. Jeśli zachodzi taka potrzeba jestem w stanie wykuć złamany kabel i go przedłużyć. I podłączyć lampę do naprawionej instalacji. Posiadam odpowiednie narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia takie jak wiertarka udarowa. Zawsze mam kołki rozporowe do zamontowania lamp sufitowych.
Montaż żyrandola, kinkietu.
Na co dzień wykonuję serwis oświetlenie oraz zajmuję się montażem lamp sufitowych, kinkietów przełączników oświetlenia. Zajmuję także wymianą oświetlenia, polegającym na demontażu starych opraw oświetleniowych i podłączenie żyrandola. Mam wiertarkę SDS która poradzi sobie z każdym sufitem żelbetonowym. A lampa zamontowana w takim suficie na pewno sama nie spadnie. Montuje lampy w suitach karton gips płyta GK na specjalne kołki do takich płyt.
Wymiana halogenów na led.
Wymieniam stare uszkodzone transformatory oświetlenia halogenowego. Przerabiam oświetlenie halogenowe 12v na oświetlenie ledowego na zasilanie 230v bez zasilacza. Takie oświetlenie jest mniej awaryjnie bo nie trzeba wymieniać uszkodzonego zasilacza. Tylko wymieniamy uszkodzoną żarówkę led na nowa. Modernizacja oświetlenia halogenowego na ledowe nie wymaga wymiany instalacji elektrycznej na mowa. Obecna instalacja oświetlenia jest wykorzystana pod nowe źródła światła. Należy dołączyć transformator/zasilacz podać na instalacje napięcie 230V i wymienić gniazda żarówek. Obecne oprawki nie trzeba wymieniać. Żarówki led są kompatybilne z większością oprawek halogenowych. Teraz wystarczy dobrać moc i barwę halogena do własnych potrzeb.

Czas wykonania usługi 

Od 30 minut do 3 godzin

Kompleksowa usługa

Naprawa, montaż, wymiana instalacji oświetlenia

Najwyższa jakość

Zapewniamy najwyższą jakość usług w ekspresowym czasie.