Zwiększenie mocy przyłączeniowej

W związku z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki wykonujemy zwiększenie mocy na potrzeby przyłączenia paneli.Wymieniamy zabezpieczenia przedlicznikowe na potrzeby nowego przyłącza.

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

Jak zwiększyć moc przyłączeniową w mieszkaniu?

Jeśli, interesują się Państwo zmianą na trójfazową instalację elektryczną, to zapraszam do przeczytania tekstu.

Pierwszym etapem jest złożenie wniosku do firmy Tauron o zwiększenie mocy. Najprościej taką czynność możecie Państwo wykonać poprzez stronę firmy Tauron. W chwili przyłączenia najczęściej wnioskuje się o moc 16.1. KW z zabezpieczeniem przedlicznikowym o mocy 25A. Jest to klasyczne przyłącze do instalacji trójfazowej.

W przypadku, gdy nie wykorzystuje się energii do ogrzewania, warto skorzystać z taryfy G11, która obowiązuje przez 24h. Jeśli, chcecie Państwo zindywidualizować ofertę, to warto skorzystać z taryfy sprzedawcy. Umowa jest wtedy podpisywana na czas nieokreślony, jak również nie ma ukrytych kosztów, co czyni ją atrakcyjnie cenowo.

Przed rozpoczęciem pracy oraz podpisaniem umowy, należy się skontaktować z administracją w celu uzyskania stosownego pozwolenia względem modernizacji instalacji elektrycznej. Z warunkami należy udać się do zarządcy w celu pozyskania pisemnej zgody na modernizację na własny koszt.

Po wykonaniu prac będzie można np. podłączyć płytę indukcyjną oraz korzystać z wielu innych urządzeń elektrycznych jednocześnie. Co, przy starej instalacji jednofazowej było niemożliwe.

Po spełnieniu wszystkich formalności, wraz z otrzymaniem faktury VAT oraz jej opłaceniu, następuje realizacja usługi związanej z modernizacją instalacji elektrycznej. 

We wszelkich sprawach związanych z modernizacją kontaktują się Państwo z firmą Iskra usługi elektryczne, a my wykonujemy resztę pracy zgodnie ze sztuką budowlaną. Każdy element instalacji elektrycznej zostaje wykonany przez nas pieczołowicie, by mogli się Państwo cieszyć nowym komfortem życia przez wiele lat. D

Po zakończeniu prac podpisywany jest druk  OST. Oświadczenie o stanie technicznym instalacji elektrycznej. Wypełniony druk odesłać należy do firmy Tauron, a następnie czekać na montera, który zainstaluje nowy licznik.  

Wniosek o zwiększenie mocy.  

Poniżej przedstawię Państwu  jak wypełnić drugą stronę formularza zwiększenia mocy przyłączeniowej w lokalu mieszkalnym. Zwiększenie mocy może być wykorzystane w każdym innym celu niż tylko mieszkalnym. Przytoczyłem tu przykład jak to ja zwiększyłem moc  przyłączeniową z 1 j fazy na 3 fazy - siłę. 

 

Rodzaj obiektu: Lokal mieszkalny.

Obręb, numery działek: w przypadku zwiększenia mocy w lokalu mieszkalny  nie musimy podać żadnych danych.  

Następnie wybieramy: Potrzebuję więcej mocy.

Nr licznika: znajduje się on pod wyświetlaczem licznika energii elektrycznej. Lub nr licznika można odczytać z FV. 

Jaka jest obecna moc przyłączeniowa?: moc, jaką mamy obecnie można sprawdzić na FV, która przychodni w formie papierowej, e-mail lub przez Ebok Tauron na FV wygląda to tak (Moc umowna (kW): 4,00) taka wartość można odczytać z FV i wpisujemy 4. 

Jakiej mocy potrzebujesz?: 16,1

Rodzaj zasilania: Trójfazowe. 

Czy obiekt wymaga niestandardowych parametrów zasilania?: Nie wymaga. 

Przewidywane roczne zużycie energii (kWh): 1200

Zwiększenie mocy przyłączeniowej fotowoltaiki.

W związku z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki wykonujemy zwiększenie mocy na potrzeby przyłączenia paneli. Wymieniamy zabezpieczenia przedlicznikowe na potrzeby nowego przyłącza. Przebudowujemy instalacje elektryczne z układu jednofazowego na układ trójfazowy. Wymieniamy tablice licznikowe. Przebudowujemy tablice elektryczne do podłączenia zabezpieczenia falownika fotowoltaiki.