Zasilanie do działki ogrodowej na podliczniku

Przeprowadzamy instalację elektryczną w celu dostarczenia prądu do altany na działce rekreacyjnej na terenie ogródków działkowych ROD i nie tylko.

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

instalacja elektryczna działki ROD

Zasilanie do działki ogrodowej na podliczniku

Doprowadzanie instalacji elektrycznych we Wrocławiu i okolicach

  • Wykonujemy zasilanie do podłączenie prądu do altany na ogródkach działkowych ROD, działki rekreacyjnej. 
  • Wykonujemy nowe instalacje elektryczne od skrzynki zasilającej do lantaki. 
  • W altance wykonujemy instalację elektryczną montujemy rozdzielnię z zabezpieczeniami. 
  • Istnieje możliwość wykonania samego gniazdka w altance i gniazda na zewnątrz altanki. Lub wykonanie całej nowej instalacji elektrycznej.  
  • Po zakończonym montażu instalacji elektrycznej wykonujemy pomiary elektryczne. Posiadamy wszelkie uprawnienia elektryczne z pomiarami.

Jaki kabel użyć do zasilania altanki?  

Do zasilania altanki na działce wystarczy kabel o przekroju 3x2,5 mm2. Ważne jest, aby był to kabel ziemny YKY w kolorze czarnym. Należy unikać stosowania kabli przeznaczonych do montażu w ścianach, które posiadają białą izolację.

Jak głęboko kopać wykopy pod kabel zasilający?

Kabel należy układać w wcześniej przygotowanym wykopie o głębokości 60 cm i długości 1000 cm. Po ułożeniu kabla, można go zasypać piaskiem lub umieścić w rurze ochronnej.

Ile mocy do altanki?

W celu zasilenia urządzeń takich jak kosiarka czy czajnik elektryczny, wystarczy zabezpieczenie o wartości 16A i mocy 3kW, lub mniejsze zabezpieczenie 10A i mocy 2kW. Te wartości zabezpieczeń są wystarczające do podłączenia tych urządzeń.

Nie można zapomnieć o obowiązkowym zamontowaniu wyłącznika różnicowoprądowego o podstawowych parametrach: prąd wycieku 30mA oraz prąd znamionowy 25A. Taki wyłącznik różnicowoprądowy jest standardowo stosowany we wszystkich instalacjach elektrycznych. Można go zakupić w większości hurtowni elektrycznych.

Podłączenie pod licznik na działkach 

Taką instalację podpinamy do istniejącego zasilania dostarczanego przez zarządcę ogrodów działkowych, który posiada własny licznik energii elektrycznej. Jest to tańsza opcja zasilania altanki w porównaniu do wykonania pełnej instalacji elektrycznej według warunków Tauronu, które wymagają dodatkowych opłat za moc przyłączeniową.

Koszt wykonania przyłącza energetycznego do działki rekreacyjnej zależy od wielu czynników. Takich jak:

  • długość wykupu,
  • ilości gniazdek,
  • ilości punktów świetlnych. 

Do końcowej ceny doliczamy materiały które trzeba skalkulować do ceny końcowej.