Wymiana różnicówki wyłącznika różnicowoprądowego

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

Czy różnicówka może się zepsuć?

Tak, różnicówka może ulec uszkodzeniu, ponieważ jest to urządzenie elektryczne. Czy wyłącznik różnicowoprądowy naprawia się? Nie wyłączników różnicowoprądowych nie naprawia się. Są to urządzenia nierozbieralne i jednokrotnego montażu.

Różnicówka wybija bez obciążenia. Dzieje się tak, gdy instalacja elektryczna ma upływ do ziemi. Instalacja nie musi być pod obciążeniem. Dzieje się tak, gdy prądu upływa przez przewód neutralny do ziemi. Należy odseparować taki uszkodzony obwód od reszty instalacji elektrycznej. Następnie należy zlokalizować uszkodzenie i je naprawić.

Gdy różnicówka wyłączy się po czasie możemy samodzielnie spróbować zlokalizować zwarcie w instalacji elektrycznej. Na początek należy wyłączyć wszystkie bezpieczniki. Następnie podłączyć różnicówkę. Jeśli uda się ją załączyć pojedynczo załączamy bezpieczniki wcześniej wyłączone. Czynność wykonujemy do momentu wyłączenia się różnicówki. Po zlokalizowaniu zabezpieczenia możemy stwierdzić który obwód powoduje zadziałanie różnicówki. Może to być sprzęt elektryczny który uległ awarii. Wystarczy go wyłączyć z sieci. Jeśli nie jesteście w stanie sami zlokalizować usterki zawsze można umówić się na szybką wizytę z elektrykiem z firmy Iskra usługi elektryczne. Posiadamy zapasowe różnicówki trójfazowe i jednofazowe.

Przyjmujemy zlecenia na wymianę wyłączników różnicowoprądowych po przeprowadzonych pomiarach elektrycznych, przeglądzie elektrycznym.

Usługi wykonujemy w mieszkaniach lub firmach. Wystawiony FV. Na wszystkie nasze usługi elektryczne udzielamy gwarancji min 24 miesiące.

Płatność gotówka, karta, blik, przelew.