Naprawa maszyn przemysłowych

Naprawa maszyn przemysłowych i budowlanych.

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

Oferuję serwis i naprawę maszyn elektrycznych przemysłowych, produkcyjnych, warsztatowych itp.

Naprawiam przecinarki taśmowe do ciecia metalu oraz piły taśmowe do drewna. Frezarki do drewna. Kompresory powietrza z uszkodzonymi presostatami nie nietrzymającymi ciśnienia. Gdy kompresor powietrza się nabija, a nie chce się automatycznie wyłączyć lub włączyć. Naprawiam piece do wypalania przemysłowego. Wiertarki stołowe. Betoniarki. Oraz wiele innych urządzeń elektrycznych, które są wykorzystywane w przesyle, warsztatach i potrzebują serwisu elektryka.

Naprawa silników elektrycznych.

Demontujemy uszkodzone silniki elektryczne i przekujemy je do naprawy na warsztat do przewinięcia.  Wymieniamy lub podmieniamy silniki. Naprawiamy hydrofory.

Montaż czujnika zaniku fazy. 

Czujnik zaniku fazy zabezpieczyć silnik przed spamowaniem się stojana gdy zabraknie jednej fazy. Czujnik zaniku napięcia skutecznie samodzielnie wyłączy zasilanie do urządzenia które ma być zabezpieczone i jednocześnie załączy urządzenie gdy napięcie powróci. 
Takim uzradzeniem można zabezpieczyć silniki, układ klimatyzacji, hydrofory, wentylatory. 
 
 

Automatyka przemysłowa.

Naprawiam sterowanie silnikami elektrycznymi, oraz podzespołami sterującymi. Lokalizacje i usuwam awarie elektryczne. Lokalizuje uszkodzone wyłączniki krańcowe i wymieniam na nowe krańcówki. Wymieniam kasety sterujecie i przyciski do sterowania suwnicą, żurawiem lub innymi urządzeniami dźwignicowymi wymagające dużej sterowności. Naprawiam przyciski bezpieczeństwa, awaryjne służące szybkiemu wyłączeniu maszyny. Wymieniam styczki, przekaźniki sterujące na napięcie 12v, 24v, 230v. Spalone transformatory demontuje i wymieniam na nowe.

Wykonuje nowe sterownie pod dane urządzenie, sterujące silnikiem elektrycznym, siłownikiem hydraulicznym. Montuję nowe podłączenia automatycznych wyłączników / włączników czasowych, krańcowych.

Podłączenie silników elektrycznych do siły 400 V. Wykonuje linie zasilające, rozdzielnie elektryczne zasilające i sterujące automatyką. Naprawiam uszkodzone silniki elektryczne. Zajmuje się także obracaniem kolejności faz, gdy silnik obraca się w przeciwną stronę.

 

Inne naprawy.   

Naprawa wentylatora wyciągowego . 
Wymiana wentylatora kanałowego.
Naprawa piły taśmowej. 
Wymiana krańcówki. 
Wymiana stycznika układu sterowania. 
Wymiana czujnika zbliżeniowego. 
Naprawa sterowania wyciągu trocin.
Wymiana styczników układu sterownia. 
Wymiana przycisku, przełącznika włączania maszyny.
Wymiana wyłącznika krańcowego. 
Przycisk sterowniczy. 
Naprawa silników

Wykonuję gniazda 3 faz pod agregaty tynkarskie z wymianą zabezpieczenia 3 fazowego na takie, aby nie wybijało bezpiecznika przy rozruchu. Czyli dla silników elektrycznych - zabezpieczenie z charakterystyką typu C. Wymieniam takie zabezpieczanie w rozdzielni przed gniazdem oraz w zabezpieczeniu przed licznikowym.   Naprawa hydroforów. Naprawa pomp hydroforowych.   Wszelkie naprawy wykonuje w zakładzie u klienta we Wrocławiu i okolicach. Jestem elektrykiem i posiadam wszelkie uprawienia elektryczne do wykonywania napraw maszyn i wykonywania nowych instancji elektrycznych. Czasem dochodzi do awarii silnika elektrycznego. Ale okazuje się, że silnik mechanicznie nie jest uszkodzony, lecz nie chce wystartować i buczy. Niektóre model silników elektrycznych 3 fazowych są podłączane do zwykłego gniazdka 230V. I uszkodzeniu uległ kondensator rozruchowy. Usterka do szybkiego usunięcia.

Naprawa silników. Wymiana kondensatora rozruchowego.

 Posiadamy odpowiednia narzędzia pomiarowe, dzięki którym szybko i skutecznie lokalizujemy uszkodzony kondensator.


Wymiana kondensatorów silnika elektrycznego.

Naprawa rozruchu silnikami gwiazda trójkąt.

Dokonujemy napraw sterownia rozruchem gwiazda trójkąt automatycznie. Wymieniamy przełącznik gwiazda trójkąt, łącznik krzyżowy.
Łącznik krzywkowy

Naprawa paneli sterujących.

Naprawiamy panele sterujące z przyciskami, łącznikami, modułowe. Kasety sterujące. Wymieniamy uszkodzone wyłączniki bezpieczeństwa. Naprawiamy sterownie silnikami.
Kaseta sterująca