Naprawa pieca akumulacyjnego

informacja o usłudze

Realizujemy kompleksowe przeglądy i naprawy statycznych, jak i dynamicznych pieców akumulacyjnych na terenie Wrocławia i okolic. Naprawiamy wszystkie piece akumulacyjne, Inproel , Dinplex, Elektrotermia wkłady do pieców kaflowych. Zarówno te nowe, jak i z dłuższą "przeszłością".

naprawa pieca akumulacyjnego

Naprawa pieca akumulacyjnego

Czy Twój elektryczny piec akumulacyjny przestał działać? Czy nie wydobywa się z niego ciepło? Te dwa pytania sprawiają, że zastanawiasz się, czy powinieneś naprawić swój uszkodzony piec, czy po prostu kupić nowy.

Najczęstsze przyczyny zepsutego pieca akumulacyjnego to wadliwa grzałka lub termostat, a następnie przepalony element.  W przypadku bardziej zaawansowanych problemów będziesz potrzebować wsparcia wykwalifikowanego elektryka. Skutki awarii pieców akumulacyjnych mogą być bowiem opłakane w szczególności dla instalacji elektrycznych, a przede wszystkim stwarzać zagrożenie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Najczęstsze awarie pieców

W chwili, gdy sekcja grzejnika ulega awarii, staje się po prostu zimna. Może również wystąpić taka sytuacja, iż piec będzie grzał np. jedynie do połowy, a w pomieszczeniach zrobi się zimno. Części zamienne, które powszechnie powodują uszkodzony piec akumulacyjny to (w kolejności występowania):

  • grzałka,
  • termostat,
  • elementy grzejne,
  • blok zacisków, który powoduje luźne połączenie.

W większości przypadków byłyby to główne problemy, które prowadzą do uszkodzenia pieca akumulacyjnego. Jeśli, Twój piec akumulacyjny przestaje działać, istnieją dwie najczęstsze możliwości - wadliwy termostat lub uszkodzony element, pod warunkiem, że nie został przypadkowo przykryty odzieżą.

Serwis pieca akumulacyjnego

Serwis pieca akumulacyjnego przed sezonem należy wykonać raz do roku. Sprawdzić, czy wszystkie grzałki pieca grzeją, odkurzyć piec z kurzu, który wentylator wydmuchuje po pokoju z ciepłem.  Jeśli, piec grzeje tylko w połowie swej mocy i okaże się, że jest uszkodzona jedna z grzałek, to należy wymienić wszystkie grzałki, w celu uniknięcia generowania kosztów serwisu. Zawsze taniej jest naprawić taki piec, niż go wymienić na nowy. Nowy piec akumulacyjny może być nawet 10 razy droższy od wykonanych napraw. Po naprawie piec będzie służył jak nowy przez następne lata. Zajmujemy się również pieców akumulacyjnych, które zostały kupione jako używane.  Są to piece tańsze od nowych i po serwisie tez będą służyły długo i grzały jak nowe. 

Czas wykonania usługi 

Od 2 do 5 godzin

Kompleksowa usługa

Lokalizacja zwarcia i naprawa instalacji elektrycznej.

Najwyższa jakość

Zapewniamy najwyższą jakość usług w ekspresowym czasie.