Naprawa instalacji elektrycznej

informacja o usłudze

Naprawy instalacji elektrycznej dokonujemy w mieszkaniach, domach, restauracjach, budynkach przemysłowych. Jestem doświadczonym elektrykiem z uprawnieniami elektrycznymi do wykonywania naprawy instalcji elektrycznej. Naprawiam nowe instalacje elektryczne w mieszkaniach deweloperskich jak i tych starszych.
Przypadkowo przewiercony kabel
Naprawa przewierconego kabla w ścianie.
Naprawiamy przewiercone kable w ścianie w mieszkaniach i firmach. Odkuwamy uszkodzony przewód na tyle aby był swobodny dostęp. Następnie nakładam końcówki i zaprasowanie końcówki praską. Następnie nakładam koszulki termokurczliwe i przy pomocy płomienia ogrzewanie je. Tak prawidłowo wykonana naprawa kabla elektrycznego pozwala na wieloletnie bezawaryjne użytkowanie instalacji elektrycznej po naprawie. Osobiście nie polecam używać kostek szybkiego montażu zwanych wago oraz skręcanych kostek. Taka kostka zostaje zabezpieczona taśmą izolacyjną i zaklejona gipsem. Tak wykonana naprawa kabla nie gwarantuje wieloletniego bezawaryjnego użytkowania instalacji elektrycznej po naprawie, ponieważ duże obciążenie elektryczne powoduje nadmierne grzanie się kostek elektrycznych, stopienie izolacji, co może doprowadzić do zwarcia. Dlatego zachęcam do wezwania wykwalifikowanego elektryka, który posiada odpowiednia narzędzia, materiał i wiedzę. Jeśli podczas wiercenia otworów w ścianie natrafisz na kabel elektryczny pod napięciem i dojdzie do zwarcia, odpowiednie zabezpieczenia przeciw-przeciążeniowe powinny zadziałać. Włączenie zabezpieczeń wykonuje tylko odpowiednia osoba posiadające uprawnienia elektryczne. Jakiekolwiek naprawy elektryczne na własną rękę nie są dozwolone. Jeśli nie jesteś pewien jaki kabel dokładnie został przewiercony, niewskazane jest włączanie bezpieczników. Jeśli doszło do uszkodzenia przewodu neutralnego a jest instalacja trójfazowa to odbiorniki znajdujące się w mieszkaniu mogą się spalić.
Naprawa instancji aluminiowej.
Czyli instalacji z lat 70/80, która była wykonywana z instalacji aluminiowej. Taka instalacja elektryczna nadaje się do naprawy i dalszej ekstrapolacji. Ale gdy tylko nadarzy się okazja remontu instalacji to na pierwszym miejscu taką starą instalację należy wymienić na nowa miedzianą, która będzie służyć przez długie lata. Jak szybciej widać to gdy w kuchni chcemy zamontować zmywarkę, piekarnik elektryczny, płytę indukcyjna. Płyta indukcyjna najlepiej pracuje gdy jest podpięta pod siłę. Do wykonania siły do kuchni w starym budownictwie należy zmienić układ pomiarowy. Na początek należy sprawdzić czy na pewno w mieszkaniu jest zasilanie 1 fazowe. Jeśli tak to należny na początek złożyć wniosek do dostawcy Energii elektrycznej o zmienię zwiększenie mocy przyłączeniowej i zmiany licznika na licznik 3 fazowy. Po otrzymaniu nowych warunków. Należy wykonać nowa intestacje elektryczną od zabezpieczenia przed licznikowego do tablicy bezpiecznikowej umieszczonej w mieszkaniu.
Mufowanie kabli, naprawa kabli przewodów. Mufa energetyczna.
Lokalizujemy uszkodzone kable elektryczne w ziemi, zwarcie w kablach, uszkodzoną izolację przewodów, doziemienie. W przypadku uszkodzenia tylko izolacji wierzchniej, nie ma potrzeby przecinania kabla do wstawienia mufy kablowej. Napraw dokonujemy poprzez montaż mufy kablowej z koszulek termokurczliwych na kablach NN. Naprawiamy kable zasilające oświetlenie uliczne, sterowanie oświetleniem, wymieniamy automaty zmierzchowe. Cena wykonania mufy kablowej zależy od użytych materiałów. Mufy wykonujemy w mieszkaniach, przy których materiały są tańsze. Oraz wykonujemy mufy przy użyciu koszulek z klejem, które są odporne na wodę i są droższe. Czasem trzeba wykonać 2 mufy na jednym kablu. Naprawa uszkodzonych kabli przez koparkę podczas kopania w ziemi. Wymieniamy stare mufy, które robią zawarcie i wyłączają napięcie.
Lokalizacja zwarcia w instalacji elektrycznej.
Zlecenia polegające na zlokalizowaniu zwarcia kabla elektrycznego w mieszkaniu, są zleceniami czasem nie do wykonania. Dlaczego? Dlatego, że wszystkie kable elektryczne zatopione są często w podłogach, ścianach czy sufitach. Dotarcie do takich wiązek elektrycznych nie jest wykonalne. Można tak i obwód uszkodzony zlokalizować i odłączyć od reszty instalacji elektrycznej. I następnie wykonać nowy obwód. W starych kamienicach na ścianach są montowane puszki rozgałęźne. Takie zwarcie w instalacji elektrycznej jest o wiele prościej zlokalizować i dokonać naprawy.

Czas wykonania usługi 

Od 2 do 5 godzin

Kompleksowa usługa

Lokalizacja zwarcia i naprawa instalacji elektrycznej.

Najwyższa jakość

Zapewniamy najwyższą jakość usług w ekspresowym czasie.