Naprawa gniazdka elektrycznego. - Elektryk Wrocław - tel: 696334733

Naprawa gniazdek elektrycznych.

 

Gdy czuć w powietrzu unoszący się zapach spalenizny z gniazdka w pierwszej kolejności należy niezwłocznie wyłączyć napięcie w uszkodzonym gniazdku. Firma Iskra także wykonuję drobne naprawy elektryczne, polegające na naprawa gwiazdka elektrycznego. Czasem podczas prac w domu zdarza się ze gniazdko wyrwane ze siany i zacznie się palić. Wtedy z pomocą do awarii przyjeżdża elektryk 24h z częściami zapasowymi takie jak gniazdka przewody elektryczne.

 

Brak uziemienia w gniazdku.

Na zlecenie współdziała lub wspólnoty mieszkaniowej po przeglądzie instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Okazuje się ze gniazdka elektryczne nie posiadają uziemienia. A czasem zdarza się ze gniazdka maja bolec a nie są uziemione. Takich napraw także dokonuje elektryk z uprawnieniami elektrycznymi z kategorią D Dozór. Na życzenie wymieniamy gniada bez bolca na gniazdka z bolcem.  Po wykonaniu napraw gniazdek polegających na uziemieniu bolców uziemiających wypisuję krótki protokół z napraw elektrycznych z pieczątką i uprawnieniami elektrycznym.

Dlaczego w gniazdu na obydwu dziurach jest napięcie?

 

Prąd w obu przewodach pojawia się ponieważ przewód neutralny upala się. Co w konsekwencji przez urządzenie elektryczne przepływa prąd i nie zamyka on obwodu. A na drugim styku gniazdka pojawia sie napięcie, prąd na niebieskimi kablu. Może to być słabe napięcie np. 24v 50v albo 120v. Wszystko to zależy od mocy podłączonych urządzeń do gniazdka. Uwaga takie napięcie w drugim otworze gniazda tez jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Takiej naprawy braku zera w gniazdu może dokonać tylko elektryk z uprawnieniami. W starych instalacjach dwu żyłowych uziemieniem obudowy urządzeń elektrycznych np. pralki był przewód neutralny. Gdy taki przewód upali się to napięcie na obudowie pojawi się i może dojść do porażenia prądem elektrycznym. Skutecznym sposobem na odizolowanie uszkodzonego gniazdka jest wyłączenie bezpieczników. I wezwanie elektryka.
W instalacjach nowo wbudowanych z instalacją trój fazowa, zero upala się z całą listwą zaciskowa w tablicy elektrycznej. W gniazdku pojawia się napięcie 400v. Wszystkie sprzęty takie jak ekspres do kawy czy pralka szybko się palą. A dokładnie uszkodzeniu ulega elektronika.
Z pomocą przychodzi Iskra usługi elektryczne Rafał Ślepecki. Jestem zawsze do dyspozycji pod telefonem 696334733. Masz awarie gniazdek w pokoju. Brak prądu w jednym gniazdku, nie ma problemu to tez da się naprawić. 
Naprawiam spalone przewody elektryczne, powstałe w skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Wymieniam spalone gniazda elektryczne w domu.