Naprawa gniazdka elektrycznego. - Elektryk Wrocław - tel: 696334733

Naprawa gniazdek elektrycznych.

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

naprawa gniazdka elektrycznegoGdy czuć w powietrzu unoszący się zapach spalenizny z gniazdka w pierwszej kolejności należy niezwłocznie wyłączyć napięcie w uszkodzonym gniazdku. Firma Iskra także wykonuję drobne naprawy elektryczne, polegające na naprawa gniazdka elektrycznego. Czasem podczas prac w domu zdarza się że gniazdko wyrwane ze ściany i zacznie się palić. Wtedy z pomocą do awarii przyjeżdża elektryk 24h z częściami zapasowymi takie jak gniazdka przewody elektryczne.

 

Brak uziemienia w gniazdku.

Na zlecenie współdziała lub wspólnoty mieszkaniowej po przeglądzie instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Okazuje się że gniazdka elektryczne nie posiadają uziemienia. A czasem zdarza się ze gniazdka maja bolec a nie są uziemione. Takich napraw także dokonuje elektryk z uprawnieniami elektrycznymi z kategorią D Dozór. Na życzenie wymieniamy gniazda bez bolca na gniazdka z bolcem.  Po wykonaniu napraw gniazdek polegających na uziemieniu bolców uziemiających wypisuję krótki protokół z napraw elektrycznych z pieczątką i uprawnieniami elektrycznym.

 

Dlaczego w gniazdu na obydwu dziurach jest napięcie?

 

Prąd w obu przewodach pojawia się ponieważ przewód neutralny upala się. Co w konsekwencji przez urządzenie elektryczne przepływa prąd i nie zamyka on obwodu. A na drugim styku gniazda pojawia się napięcie, prąd na niebieskimi kablu. Może to być słabe napięcie np. 24v 50v albo 120v. Wszystko to zależy od mocy podłączonych urządzeń do gniazdka. Uwaga takie napięcie w drugim otworze gniazda też jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Takiej naprawy braku zera w gniazdku może dokonać tylko elektryk z uprawnieniami. W starych instalacjach dwużyłowych uziemieniem obudowy urządzeń elektrycznych np. pralki był przewód neutralny. Gdy taki przewód upali się to napięcie na obudowie pojawi się i może dojść do porażenia prądem elektrycznym. Skutecznym sposobem na odizolowanie uszkodzonego gniazdka jest wyłączenie bezpieczników. I wezwanie elektryka.
W instalacjach nowo wybudowanych z instalacją trójfazowa, zero upala się z całą listwą zaciskowa w tablicy elektrycznej. W gniazdku pojawia się napięcie 400v. Wszystkie sprzęty takie jak ekspres do kawy czy pralka szybko się palą. A dokładnie uszkodzeniu ulega elektronika.
Z pomocą przychodzi Iskra usługi elektryczne Rafał Ślepecki. Jestem zawsze do dyspozycji pod telefonem 696334733. Masz awarie gniazdek w pokoju. Brak prądu w jednym gniazdku, nie ma problemu to też da się naprawić. 
Naprawiam spalone przewody elektryczne, powstałe w skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Wymieniam spalone gniazda elektryczne w domu.

Obudowa komputera kopie. 

Brak uziemienia w gniazdku elektrycznym jest odczuwalne mrowieniem lub kopanie prądem elektrycznym (rażenie prądem elektrycznym).
Dzieje się tak przez sprzęt elektronicznym  ( laptopy , komputry ) który jest podłączony do sieci bez uziemienia i obudowa komputera kopie. Jeśli sprzęt nie jest uszkodzony i nie podaję napięcia na obudowę to częstym skutekiem ubocznym elektroniki jest braku uziemienia bolca uziemiającego w gniazdku. Należy sprawdzić ciągłość przewodu ochronnego w gniazdku. Jeśli instalacja elektryczna na to pozwala to należy przywrócić ciągłość przewodu PE . A jeśli na to instalacja nie pozwala, to należy uziemić bolec w gniazdka według obiowiazujacych przepsów.