Naprawa gniazdka elektrycznego. - Elektryk Wrocław - tel: 696334733

Naprawa gniazdek elektrycznych.

Rafał Ślepecki

tel:   +48 696-334-733

naprawa gniazdka elektrycznegoGdy czuć w powietrzu unoszący się zapach spalenizny z gniazdka w pierwszej kolejności należy niezwłocznie wyłączyć napięcie w uszkodzonym gniazdku. Firma Iskra usługi elektryczne także wykonuję drobne naprawy elektryczne, polegające na naprawa gniazdka elektrycznego . Czasem podczas prac w domu zdarza się że gniazdko wyrwane ze ściany i zacznie się palić. Wtedy z pomocą do awarii przyjeżdża elektryk 24h z częściami zapasowymi takie jak gniazdka przewody elektryczne.

 

Brak uziemienia w gniazdku.

Na zlecenie współdziała lub wspólnoty mieszkaniowej po przeglądzie instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Okazuje się że gniazdka elektryczne nie posiadają uziemienia. A czasem zdarza się ,że gniazdka maja bolec a nie są uziemione ( zerowanie gniazdka ). Takich napraw także dokonuje elektryk z uprawnieniami elektrycznymi z kategorią D Dozór. Nasi elektrycy z wieloletnim doświadczeniem wiedzą jak podłączyć uziemienie w gniazdku. Podłączenie uziemienia w starej instalacji 2 żyłowej jest możliwe i nie trzeba wymieniać kabli w ścianie aby mieć podwójne gniazdo z bolcem.    Na życzenie wymieniamy gniazda bez bolca na gniazdka z bolcem.  Po wykonaniu napraw gniazdek polegających na uziemieniu bolców uziemiających, wypisuję krótki protokół z napraw elektrycznych z pieczątką i uprawnieniami elektrycznymi Sep.

 

Dlaczego w gniazdku na obydwu dziurkach jest napięcie?

Prąd w obu przewodach pojawia się ponieważ przewód neutralny upala się ( upalone zero ), słabe zero w instalacji. Co w konsekwencji przez urządzenie elektryczne przepływa prąd i nie zamyka on obwodu. A na drugim styku gniazda pojawia się napięcie, prąd na niebieskimi kablu. Może to być słabe napięcie np. 24v 50v albo 120v . Wszystko to zależy od mocy podłączonych urządzeń do gniazdka. Uwaga takie napięcie w drugim otworze gniazda też jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Takiej naprawy braku zera w gniazdku może dokonać tylko elektryk z uprawnieniami. W starych instalacjach dwużyłowych uziemieniem obudowy urządzeń elektrycznych np. pralki był przewód neutralny. Gdy taki przewód upali się to napięcie na obudowie pojawi się i może dojść do porażenia prądem elektrycznym. Skutecznym sposobem na odizolowanie uszkodzonego gniazdka jest wyłączenie bezpieczników. I wezwanie elektryka.
W instalacjach nowo wybudowanych z instalacją trójfazowa, zero upala się z całą listwą zaciskowa w tablicy elektrycznej. W gniazdku pojawia się napięcie 400v. Wszystkie sprzęty takie jak ekspres do kawy czy pralka szybko się palą. A dokładnie uszkodzeniu ulega elektronika.
Z pomocą przychodzi Iskra usługi elektryczne Rafał Ślepecki. Jestem zawsze do dyspozycji pod telefonem 696334733. Masz awarie gniazdek w pokoju. Brak prądu w jednym gniazdku, nie ma problemu to też da się naprawić. 
Naprawiam spalone przewody elektryczne, powstałe w skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Wymieniam spalone gniazda elektryczne w domu.

Obudowa komputera kopie. 

Brak uziemienia w gniazdku elektrycznym jest odczuwalne mrowieniem lub kopanie prądem elektrycznym (rażenie prądem elektrycznym).
Dzieje się tak przez sprzęt elektronicznym  ( laptopy , komputry ) który jest podłączony do sieci bez uziemienia i obudowa komputera kopie. Jeśli sprzęt nie jest uszkodzony i nie podaję napięcia na obudowę to częstym skutekiem ubocznym elektroniki jest braku uziemienia bolca uziemiającego w gniazdku. Należy sprawdzić ciągłość przewodu ochronnego w gniazdku. Jeśli instalacja elektryczna na to pozwala to należy przywrócić ciągłość przewodu PE . A jeśli na to instalacja nie pozwala, to należy uziemić bolec w gniazdka według obiowiazujacych przepsów.