Panel elektryczny blog elektryk Wrocław ciekawostki ze świata elektryki

Wiedza o tym, które obszary Twojego domu są obsługiwane przez które wyłączniki, jest kluczowa w przypadku sytuacji awaryjnej. Nigdy nie wiadomo, kiedy może zajść potrzeba wyłączenia prądu. Oznakowanie panelu elektrycznego może zaoszczędzić czas i zamieszanie w czasie kryzysu. Jeśli otworzysz swoją tablicę elektryczną i nie będziesz w stanie się w niej połapać, sprawdź ten elementarz tablic, zanim spróbujesz cokolwiek oznaczyć. Następnie, weź przyjaciela i przygotuj się do zorganizowania się poprzez etykietowanie panelu elektrycznego.

Jak oznaczyć swoją rozdzielnicę elektryczną

  • Z każdym wyłącznikiem obwodu dokładnie oznakowane, będziesz w stanie szybko kontrolować energii elektrycznej płynącej do każdego obszaru domu lub firmy z pstryknięciem przełącznika.
  • Współpracuj. Wyznacz jedną osobę do sprawdzania świateł i przerzucania przełączników w każdym obszarze domu lub firmy, podczas gdy druga pozostaje przy panelu elektrycznym. Jest to najbardziej efektywny sposób przeprowadzenia tego procesu.
  • Kup kilka pustych etykiet samoprzylepnych, aby zastosować na każdym przełączniku, lub użyj kreatora etykiet. Każda z tych opcji jest łatwiejsza niż przyklejanie małych pasków papieru do każdego wyłącznika.
  • Aby rozpocząć, włącz wszystkie światła w domu lub budynku.
  • Następnie wyłącz każdy wyłącznik obwodu w panelu elektrycznym (ale nie wyłącznik główny). Aby to zrobić, będziesz zazwyczaj pchać każdy przełącznik całą drogę w kierunku zewnętrznej krawędzi panelu elektrycznego.
  • Następnie włącz jeden wyłącznik na raz, przesuwając jeden przełącznik w kierunku środka panelu i zwróć uwagę, w którym pokoju włączają się oprawy oświetleniowe. Odpowiednio oznakuj panel elektryczny.
  • Jeśli włączysz wyłącznik i nie zaświeci się żadne światło, wyłącznik może służyć urządzeniu lub innemu dedykowanemu obwodowi. Sprawdź gniazdka za pomocą małej lampki lub podręcznego urządzenia, aby sprawdzić, czy płynie prąd.
  • Duże urządzenia, takie jak suszarki do ubrań, pralki, podgrzewacze wody i piece często wymagają podwójnych wyłączników biegunowych ze względu na dużą ilość mocy, jakiej wymagają. Dla tych urządzeń, może być konieczne, aby oznaczyć dwa wyłączniki dla jednego urządzenia.
  • Jeśli wyłącznik nie wydaje się działać, niewłaściwe okablowanie lub uszkodzony wyłącznik może być problemem. Skontaktuj się z lokalnym Elektryk24 Iskra.
Zapraszam do kontaktu Rafał Ślepecki
Tel: +48 696-334-733
31/12/2021

Zobacz również