Wideomofon

Wybór wideodomofonu sprowadza się do budżetu i funkcji, które trzeba dopasować do tego budżetu. Niektóre wideodomofony mają pamięć obrazu, która przechowuje migawki gości w drzwiach dla celów bezpieczeństwa. High-end systemy mają funkcje, takie jak pan / pochylenie / zoom kamery, szerokokątny widok, który pozwala zobaczyć wiele osób stojących przy drzwiach.

Przy wyborze bezprzewodowego wideodomofonu należy pamiętać, że wymieniony zasięg to line-of-site, co oznacza, że można zobaczyć między urządzeniem drzwiowym a monitorem. Kiedy dodać ściany lub inne przeszkody, to zasięg spadnie znacznie, więc nie liczyć na uzyskanie zakresu wymienione.

Jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu, który system jest dla Ciebie, zawsze możesz zadzwonić i poprosić o rozmowę z jednym z naszych ekspertów produktu, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni.

Rozważ swoje potrzeby

Jak w przypadku każdego systemu bezpieczeństwa, pierwszym krokiem do zidentyfikowania idealnego rozwiązania jest zastanowienie się, do czego potrzebujesz systemu. Zrób listę wszystkiego, co chcesz, aby system robił:

  • weryfikował gości,
  • był środkiem kontroli dostępu,
  • prowadził rejestr odwiedzin,
  • przechowywał nagrania,
  • oferował zdalny dostęp.

Poświęć czas na poważne rozważenie swoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Na przykład przechowywanie materiałów filmowych jest ważne dla każdego domu lub firmy. Jeśli masz już zainstalowany system bezpieczeństwa CCTV, prawdopodobnie nie będziesz potrzebował systemu wideodomofonowego do robienia tego samego. Byłoby to zbędne i, szczerze mówiąc, strata pieniędzy. Jeśli nie masz systemu CCTV, może to być ważna funkcja, której potrzebujesz w systemie wideodomofonowym.

Zrób listę, na której wymienisz to, co jest Ci potrzebne, a potem poszukaj produku.

Funkcje PTZ

Jak bardzo zaawansowana technologicznie powinna być Twoja kamera? Wysokiej klasy systemy wideodomofonowe mogą być wyposażone w funkcje PTZ. Kamery te mogą "rozglądać się", aby zobaczyć określone rzeczy. Na przykład, jeśli nie jesteś pewien, co to za rzecz na samym brzegu obszaru widzenia, możesz przesunąć kamerę i przybliżyć ją, aby zobaczyć dokładnie to, co się tam znajduje.

Funkcje PTZ są przydatne, jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego systemu CCTV. Dzięki temu system wideodomofonowy będzie działał jako samodzielne rozwiązanie CCTV i interkomowe dla Twojej nieruchomości. Pozwoli to na objęcie większych obszarów widzenia, co jest świetne w przypadku większych nieruchomości, takich jak magazyny lub nawet objęcie podwórka i wejścia do domu.

Wielkość przestrzeni do przechowywania danych

Wybierając system wideodomofonowy, zawsze należy brać pod uwagę pojemność pamięci masowej. Z systemem audio-only, nie musisz się martwić o pojemność pamięci, ponieważ nic nie jest zapisywane. Systemy wideodomofonowe, mogą jednak zapisywać nagrania w zależności od rozwiązań. Wszystkie te informacje muszą gdzieś trafić.

Ilość miejsca w pamięci masowej, której potrzebujesz, będzie zależała od dwóch rzeczy:

  • jak dużo materiału filmowego potrzebujesz zapisać,
  • konfiguracji systemu.

Właściciele domów i firm decydują się na zapisywanie różnych ilości materiału z różnych powodów. Firmy mogą chcieć zachować trzymiesięczny materiał na wypadek roszczeń, gdyby coś się stało. Właściciele domów mogą nie martwić się tak bardzo o zapisywanie materiału i potrzebować tylko jednego miesiąca. Im więcej materiału wideo chcesz zapisać, tym więcej pamięci masowej będziesz potrzebować.

Konfiguracja systemu będzie również odgrywać rolę w wymaganiach dotyczących pamięci masowej. Niektóre systemy wideodomofonowe nagrywają w sposób ciągły, podobnie jak system bezpieczeństwa CCTV. Inne mogą nagrywać tylko wtedy, gdy są uruchamiane przez ruch. Jeśli, system nagrywa w sposób ciągły, do obsługi takiej ilości materiału wideo potrzebna jest oczywiście znacznie większa pamięć masowa.

Większość systemów ciągłego zapisu wideo (w tym systemy CCTV i wideodomofonowe) potrzebuje od 60 do 240 GB na kamerę, w zależności od potrzeb i rozdzielczości.

Pomyśl o zasięgu systemu wideomofonów

Jedną z wielkich debat na temat systemów bezpieczeństwa jest ta, która toczy się pomiędzy systemami przewodowymi a bezprzewodowymi. Jeśli, wybierasz bezprzewodowy system wideodomofonowy, musisz wziąć pod uwagę zasięg. Im dalsza odległość, tym słabszy będzie sygnał. Jeśli, jesteś właścicielem większej nieruchomości, trzeba będzie zobaczyć, z jakiej odległości będziesz w stanie się kontaktować z systemem.

Należy pamiętać, że wszelkie zakresy w specyfikacji systemu interkomowego będzie "zasięg w prostej linii", co oznacza w praktyce odstęp, który nie zawiera takich przeszkód, jak np. ściany.

Wybierz właściwy wideomofon z ekspertami z Wrocławia

Przy tak wielu funkcjach i dostępnych opcjach, wybór odpowiedniego systemu wideodomofonowego dla Twoich unikalnych potrzeb może być przytłaczający. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, skonsultuj się z ekspertami z firmy elektrycznej Wrocław Iskra. Mamy wieloletnie doświadczenie w pomaganiu właścicielom domów i firm z obszaru Wrocławia w identyfikacji i instalacji idealnych systemów wideodomofonowych w celu zabezpieczenia ich własności.

01/12/2022

Zobacz również