Naprawa instalacji elektrycznej - Elektryk Wrocław - tel: 696334733

Naprawa instalacji elektrycznej .

Rafał Ślepecki

+48 696-334-733

Naprawa instalacji elektrycznej dokonujemy w mieszkaniach, domkach , restauracji, przemyśle.

Jestem doświadczonym elektrykiem z uprawnieniami elektrycznymi do wykonywania naprawy instalcji elektrycznej. Naprawiam nowe instalacje elektryczne w mieszkaniach deweloperskich jak i tych starszych.

 

Naprawa przewierconego kabla w  ścianie.

Naprawiamy przewiercone kable w ścianie w mieszkaniach i firmach. Odkuwamy uszkodzony przewód na tyle aby był swobodny dostęp. Następnie nakładam końcówki i zaprasowanie końcówki praską. Następnie nakładam koszulki termokurczliwe i przy pomocy płomienia ogrzewanie je. Tak prawidłowo wykonana naprawa kabla elektrycznego pozwala na wieloletnie bezawaryjne użytkowanie instalacji elektrycznej po naprawie.

Osobiście nie polecam używać kostek szybkiego montażu zwanych wago oraz skręcanych kostek. Dlatego że Taka kostka zostaje zabezpieczona taśmą izolacyjną i zaklejona gipsem. Tak wykonana naprawa kabla nie gwarantuje wieloletniego bezawaryjnego użytkowania instalacji elektrycznej po naprawie. Ponieważ duże obciążenie elektryczne powoduje nadmierne grzanie się kostek elektrycznych stopienie izolacji i dochodzi do zwarcia . Gdy naprawa została wykonana po wielu latach trudno jest sobie przypomnieć i zlokalizować gdzie kabel został naprawiony aby powtórnie go naprawić. Dlatego zachęcam do wezwania wykwalifikowanego elektryka. Który posiada odpowiednia narzędzia materiał i wiedzę.

 

Jeśli podczas wiercenia otworów w ścianie na traficie na kabel elektryczny pod napięciem i dojdzie do zwarcia. Odpowiednia zabezpieczenia przeciw-przeciążeniowy powinny zadziałać. Włączenie zabezpieczeń wykonuje tylko uprawniona osoba posiadające uprawnienia elektryczne.  jakiekolwiek naprawy elektryczne pod napięciem nie są dozwolone.  Jeśli nie jesteście pewni jaki kabel dokładnie przewierci liście  to nie włączajcie bezpieczników. Jeśli doszło do uszkodzenia przewodu neutralnego a jest instalacja trójfazowa to spalicie odbiorniki znajdujące się w mieszkaniu.

Naprawa instancji aluminiowej.

Czyli instalacji z lat 70 / 80 która była wykonania z instalacji aluminiowej. Taka instalacja elektryczna aluminiowa nadaje się na naprawy i dalszej ekstrapolacji. Ale gdy tylko nadarzy się okazja remontu instalacji to na pierwszym miejscu taka stara instalacje elektryczna aluminiową należy wymienić na nowa miedzianą. Która bedzie służyć przez długie lata.  Jak szybciej widac to gdy w kuchni chcemy zamontować zmywarkę, piekarnik elektryczny , płytę indukcyjna. Płyta indukcyjna najlepiej pracuje gdy jest podpięta pod siłę. Do wykonania siły do kuchni w starym budownictwie należy zmienić układ pomiarowy. Na początek należy sprawdzić czy na pewno w mieszkaniu jest zasilanie 1 fazowe. Jeśli tak to należny na początek złożyć wniosek do dostawcy Energii elektrycznej o zmienię zwiększenie mocy przyłączeniowej i zmiany licznika na licznik 3 fazowy. Po otrzymaniu nowych warunków.  Należy wykonać nowa intestacje elektryczną od zabezpieczenia przed licznikowego do tablicy bezpiecznikowej umieszczonej w mieszkaniu.

 

Mufowanie kabli, naprawa kabli przewodów. Mufa energetyczna. 

Lokalizujemy uszkodzone kable elektryczne w ziemi. Lokalizujemy zwarcie w kablach. Lokalizuje uszkodzoną izolację przewodów, doziemienie. Czasem nie ma takiej potrzeby aby ciąć kabel i wstawiać mufe kablową. Bo jest tylko uszkodzona izolacja wierzchnia.

 

Napraw dokonujemy poprzez montaż mufy kablowej z koszulek termokurczliwych na kablach NN. Naprawiamy kable zasilające oświetlenie uliczne.  Naprawiamy sterowanie oświetleniem, wymieniamy automaty zmierzchowe. Wykonanie mufy kablowej cena zależy użytych materiałów. Mufy wykonujemy  w  mieszkaniach przy których materiały są tańsze.  Oraz wykonujemy mufy przy użyciu koszulek z klejem które są odporne na wodę i są droższe. Czasem trzeba wykonać 2 mufy na jednym kablu.

Naprawa uszkodzonych kabli przez koparkę podczas kopania w ziemi. Wymieniamy stare mufy które robią zawarcie i wyłączają napięcie.

Lokalizacja zwarcia w instalacji elektrycznej.

Zlecenia polegające na zlokalizowanie zwarcia kabla elektrycznego w mieszkaniu. Są zleceniami czasem nie do wykonania. Dlaczego? Dlatego że wszystkie kable elektryczne zatopione są często w podłogach ścianach sufitach. I dotarcie do takich wiązek elektrycznych nie jest wykonalne. Można tak i obwód uszkodzony zlokalizować i odłączyć od reszty instalacji elektrycznej. I następnie wykonać nowy obwód. W Starych kamienicach na ścianach są montowane puszki rozgałęźne. Takie zwarcie w instalacji elektrycznej jest o wiele prościej zlokalizować i dokonać naprawy.

Usługi wykonujemy we Wrocławiu i okolicach Wrocławia. 

 

Galeria naprawa mufowanie kabli elektrycznych , energetycznych.